środa, 21 marca 2018
Home Prasa NO GRAVITY SPA | Głos Wielkopolski

Lekkość która daje zdrowie

Czy można wyciszyć się, zapomnieć o troskach, rozluźnić i nie czuć przy tym grawitacji? Przez niecałą godzinę wypoczywać w pełnym tego słowa znaczeniu? Można – a rosnąca popularność usług No Gravity Spa jest tego najlepszym dowodem!

Rzecz jest znana i popularna na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, u nas jednak dopiero działają prekursorzy. Pierwsze kabiny powstały w Bydgoszczy, następne w Poznaniu. Kolejne – pod szyldem poznańskiego No Gravity szykują się w Warszawie.

- To niesamowita i zaskakująco skuteczna terapia, pozwalająca na pełne odprężenie ciała i umysłu – mówi Marek Protasewicz, założyciel No Gravity Spa. – Wchodzi się do kabiny o bardzo specyficznym klimacie, gdzie dzięki słonej wodzie, nasze ciało unosi się na wodzie, nie czuje się siły przyciągania ziemskiego, gdzie nic się nie widzi i prawie nic nie słyszy, oprócz relaksacyjnej delikatnej muzyki. Czuje się przyjemne ciepło, spokój, wyciszenie, do tego stopnia, że po zakończonej sesji, po wyjściu z kabiny trzeba kilka minut „dochodzić do siebie”, pozwolić organizmowi wrócić do siebie. Zapraszamy w tym celu na wygodne kanapy, z których nasi goście wstają i przyznają, że tak dobrze już dawno się nie czuli.


Pierwsza sesja, zapoznawcza, trwa około pół godziny, kolejne - około godziny. Nie ma ograniczeń co do częstotliwości, bo wszystko zależy od zapotrzebowania i woli osób zainteresowanych.

- Mam zaprzyjaźnione i rosnące grono stałych klientów: przychodzą ludzie, którzy chcą się odprężyć, odpocząć, ale także przygotować organizm do czekającego go wysiłku, czy to fizycznego, czy umysłowego, ważnego spotkania, czy egzaminu – dodaje Marek Protasewicz. – Zapraszam także do współpracy sportowców, kluby sportowe, czy szefów firm, dla których mamy specjalne „pakiety odnowy biologicznej” oraz „pakiety antystresowe”.

Pan Marek żywo interesuje się aspektami naukowymi związanymi ze zjawiskiem odnowy biologicznej ciała i umysłu, w którym nie odczuwa się grawitacji. Sam także prowadzi badania naukowe i jest najlepszym dowodem na to, że można polubić pobyt w kabinach.

- Bardzo sobie to chwalę, sam bardzo często korzystam z sesji w kabinach – przyznaje. – To dla mnie przyjemność i pasja. Porównuję swoje reakcje, z tym co opowiadają mi moi goście: a mówią o lekkości wyporności, o uczuciu spokoju, równowagi. Raz usłyszałem, że pani, która wyszła z kabiny, czuła się, jakby straciła dziesięć kilogramów! A wszyscy podkreślają, że zapominają o zmartwieniach, kłopotach, i czują się odmłodzeni, naładowani energią. Że po prostu jest im dobrze!

No Gravity Spa zaprasza na poznańskie Plewiska, gdzie można zaparkować przed budynkiem, a także skorzystać z usług zaprzyjaźnionego hotelu Zacisze (co pozwala przyjeżdżać np. na weekend osobom spoza Poznania).

Terapia NO GRAVITY ma szerokie zastosowanie w leczeniu stresu, lęków, 
zmęczenia, w usprawnianiu koncentracji i kreatywności oraz w przygotowaniu
i odnowie sportowej. Unosząc się na wodzie znacznie ułatwione są procesy 
wizualizacji stosowane wśród sportowców, by zwiększyć ich sprawność.
Stan odprężenia również zostaje spotęgowany podczas sesji NO GRAVITY. 
Goście w kabinie nie czując przyciągania ziemskiego czują się lekko i przyjemnie. 
Oddziaływanie kabiny powoduje, że zmysły przechodzą w stan ukojenia, organizm 
w takich warunkach przechodzi w naturalny stan równowagi, wystarczą już 3 sesje,
aby korzystający doświadczyli korzyści z relaksu w kabinach. 
Dzięki temu, iż zabieg umożliwia odprężenie mięśni nawet napiętych podświadomie,
tzn bez naszej kontroli, sesje dają najgłębsze rozluźnienie.


oryginalny tekst: kliknij

Zobacz także Float tank, Float Room

oryginalny tekst: kliknij