wtorek, 24 kwietnia 2018
Home Oferta Dla przyszłych mam

Dla ciężarnych sesja w kabinie do unoszenia się na wodzie jest wręcz powinnością. Zbiornik jest wypełniony wodą na wysokość 25 centymetrów, a mocna koncentracja soli oznacza, że całe twoje ciało pozostanie w zawieszeniu, dając ci wrażenie nieważkości oraz łagodząc stres, co dla kobiet w ciąży jest wprost idealne, by pozbyć się ciężkości i bólu pleców, a także stóp. Kiedy unosisz się na wodzie, twój mózg zaczyna emitować powolne fale theta, które sprawiają, że myśli stają się bardziej przejrzyste i kreatywne, oraz wytworzy endorfiny – hormony odpowiedzialne za uczucie szczęścia.

Myśl bycia zamkniętym w ciemnym zbiorniku z wodą może się wydać niekomfortowa, lecz zawsze, kiedy tylko zapragniesz, możesz otworzyć drzwi lub włączyć światło. Terapeuci zapewniają, że klaustrofobiczne odczucia są rzadkością. Najlepszą wiadomością jest jednak to, że takie unoszenie się na wodzie jest bezpieczne przez cały okres ciąży. A teraz wyobraź sobie godzinę wyłącznie dla siebie. Odpoczywasz wciepłej wodzie. Delikatna muzyka koi twoje zmysły, a myśli koncentrują się tylko na tobie i twoim dziecku. Po prostu połóż się na plecach i zacznij się rozkoszować… Odczucie nieważkości było niesamowite. Byłam świadoma napięć odpływających z mojego ciała, a mój umysł przeszedł w stan kompletnego odprężenia.Kiedy unosiłam się na wodzie, poczułam silną więź z moim dzieckiem. Wprowadziło mnie to w błogi spokój.
Klara, 26 tydzień

Chwilę potrwało, zanim się odprężyłam, lecz kiedy już to się stało, poczułam jakbym była w półśnie. Złagodziło to mój ból pleców oraz sprawiło, że poczułam się bardzo wyluzowana nawet wtedy, gdy później „walczyłam z godziną szczytu”.
Zuza 34 tydzień

Terapia Unoszenia się Co to jest?Unoszenie się polega na około godzinnym leżeniu w ciszy i ciemności, podczas gdy ciało zawieszone jest w ciepłym 25-centymetrowym roztworze soli Epsom tak gęstym, że unosisz się bez wysiłku. Jest to stan, najbardziej jak to tylko możliwe, bliski stanowi nieważkości.

Byłam w 22 tygodniu ciąży.
Co się wydarzyło?Na sesję unoszenia się dotarłam zmęczona, zestresowana oraz cierpiąca. Dokuczał mi ból pleców i niestrawność. Wyszłam zrelaksowana, jak gdybym doświadczyła głębokiego masażu i sauny. Dolegliwości minęły!
Weszłam do osobnego pomieszczenia, w którym wzięłam prysznic, a następnie we własnym tempie do obszernej kabiny do unoszenia się na wodzie.(A nie zbiornika, jak się początkowo spodziewałam. Doskonałe, jeśli martwisz się odczuciem klaustrofobii). Wyłączyłam światła, położyłam się i zaczęłam się unosić. Przez pierwsze pięć minut słuchałam muzyki,która ukołysała mnie i wprowadziła w stan odprężenia.

Jako że nie należę do osób z natury odprężonych, myślałam, że nie jest możliwe, aby udało mi się odprężyć podczas unoszenia się.Zastanawiałam się, jak wytrzymam tę godzinę. Martwiłam się, że jestem zbyt spięta. Tymczasem unoszenie się sprawia, że czujesz się, jakby czas stał w miejscu. W 22 tygodniu ciąży nie czułam zbyt mocnych ruchów dziecka. Ale gdy się odprężyłam, zyskałam świadomość każdego jego ruchu. To dziwne, ale wcześniej i w trakcie unoszenia się byłam przekonana, że dziecko to chłopiec, lecz w tym stanie odprężenia poczułam, że moje dziecko może być dziewczynką o blond włosach i niebieskich oczach.Muzyka wróciła. Straciłam kontrolę nad czasem. Wydawało mi się, że jestem tu krótko, lecz tak naprawdę minęło już 45 minut.Po prostu nie chciałam stamtąd wychodzić! Dziwaczne czy raczej sensowne?


Zdecydowanie sensowne. Unoszenie się jest naprawdę warte każdych pieniędzy, szczególnie gdy jesteś w ciąży. Obniża ciśnienie krwi i tętno oraz znakomicie łagodzi ból pleców. Jest również idealne, gdy masz stresującą pracę, ponieważ daje ci czas na relaks i nawiązanie więzi ze swoim dzieckiem.