Gongi uważane są za instrumenty mistyczne, a ich historia sięga starożytnej Mezopotamii. Cechuje je pięknie wybrzmiewająca barwa, jednak największa ich magia przejawia się nie w tonie dźwięku, lecz w ich wyjątkowych właściwościach terapeutycznych. gdzie efekt zdrowienia przychodzi pośrednio- muzyka działa na emocje, a poprzez nie, na ciało.

Silne wibracje gongów oddziaływają na wszystkie komórki ciała a jednocześnie wpływają też na psychikę, redukują lęki i napięcia emocjonalne, powodują wyciszenie, regenerują i energetyzują wszystkie komórki ciała.

Najsilniejsze terapeutyczne działanie wykazują brzmienia gongów połączone z innymi instrumentami, w tym m.in. ze skrzypcami, hangiem, misami tybetańskimi i kryształowymi, dzwonkami Koshi i kijem deszczowym.

Połączenie barw tych urzekających instrumentów wywołuje stany bliskie medytacji, zbliżone do snu – jednak bez utraty świadomości. Specyfika fal dźwiękowych powoduje synchronizację półkul mózgowych i generowanie najpierw fal Alfa a następnie Theta.

W trakcie koncertu dźwięk instrumentów jest nie tylko słyszalny, ale przede wszystkim odczuwalny. Fale dźwiękowe działają na poziomie komórkowym. Z uwagi na fakt, że ludzkie ciało składa się w około 70-75 % z wody, jego komórki wchodzą w rezonans z częstotliwościami instrumentów, powodując wewnątrzkomórkowy masaż ciała. Słuchający czują drżenie mięśni, skóry, kości i innych tkanek. Ten wyjątkowy stan posiada nadzwyczajne właściwości terapeutyczne. Przede wszystkim pobudza uszkodzone komórki ciała do regeneracji.

Ponadto w czasie odbierania tych magicznych częstotliwości ma miejsce niezwykłe zjawisko. Jest to swoiste energetyzowanie ciała, które utrzymuje się jeszcze długo po koncercie. Zauważalne jest nie tylko wyciszenie, zregenerowanie i uzyskanie stanu głębokiej relaksacji. Efekty terapii dźwiękiem tych wspaniałych instrumentów dostrzegalne są także na poziomie fizycznym. Podczas koncertów zdarzają się niekiedy spontaniczne uzdrowienia. Wprawdzie sam dźwięk instrumentów nie leczy, jednak uruchamia wewnętrzne procesy uzdrawiania , czym wspomaga proces odbudowy i regeneracji chorych komórek.

 

Połączenie dźwięków gongu, mis tybetańskich, hangu i skrzypiec wytwarza „żywą energię”, która oczyszcza, regeneruje oraz energetyzuje na poziomie ciała, umysłu i duszy. Ta niezwykła energia harmonizuje też Czakrę Serca, która jest prawdziwym centrum miłości, radości, wybaczania i relacji międzyludzkich.

Amrita

Zespół Amrita tworzą trzy niesamowite osoby: Irena Galińska oddała się gongom, Katarzyna Klebba skrzypcom a Konstantin Oniszczenko hangowi. Wolą losu zaczęli grać razem i okazało się, że muzyka, która rodzi się wewnątrz nich ma naprawdę potężną uzdrawiającą energię.

“Amrita”w tłumaczeniu z sanskrytu oznacza “Eliksir nieśmiertelności”. Właśnie ta energia odczuwana i przesyłana jest słuchaczom, i właśnie ona daje siły, by wyjść z lęku śmierci, a w konsekwencji ze wszystkich innych lęków i ograniczeń, które przeszkadzają w byciu sobą. W rezultacie słuchacze przestają się bać życia i mogą uzdrawiać je we wszystkich aspektach.

Synergia kreatywności, wewnętrznego stanu i pragnienia, aby pomóc ludziom, pozwala łatwo połączyć się z samymi sobą na znacznie głębszym poziomie aniżeli wcześniej było to dostępne. Ten prawdziwy, wręcz odczuwalny kontakt ze sobą pozwala słuchaczom na uporanie się z problemami, na których się koncentrują, umożliwia znalezienie w sobie rozwiązań ciążących im spraw i przynosi fizyczną wręcz ulgę. Znika niechciane, znikają problemy zdrowotne, finansowe, z relacjami, z samorealizacją czy kreatywnością.


Najbliższy koncert w wykonaniu Zespołu Amrita odbędzie się już 3 października 2019 r. o godz. 19,00

Collegium Da Vinci | Aula A001/parter

ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 10Poznań

Bilety na koncert i więcej informacji ZNAJDZIESZ TUTAJ

Tel. 693160910