Ten wyjątkowy związek chemiczny zawiera niezwykle cenne dla organizmu pierwiastki: magnez, siarkę i miedź. A wpływ tych minerałów na stan skóry i włosów, a także na prawidłowe funkcjonowanie komórek ciała, jest wprost nieoceniony.
👉 Miedź zawarta w soli Epsom wpływa na znaczne zmniejszenie ilości wolnych rodników, a tym samym chroni komórki ciała przed degradacją. Wpływa to na lepszy stan zdrowia i zachowanie młodzieńczego wyglądu. Ponadto miedź usprawnia dopływ tlenu do tkanek, wzmacnia działanie systemu immunologicznego oraz wspiera pracę układu krwionośnego i nerwowego.
👉 Siarka korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Nie bez przyczyny nazywana jest więc „pierwiastkiem piękności”. Właściwości siarki wykorzystywane są do leczenia atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, twardziny, wyprysku łojotokowego, a nawet trądziku. Ponadto siarka pomaga usunąć z organizmu toksyny i metale ciężkie. Działa też przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.
👉 Zawarty w soli magnez wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego, a także wpływa na zdrowie mięśni, w tym również serca. Zabiegi z dodatkiem magnezu działają relaksująco, koją nerwy i polepszają jakość snu.
Doświadcz detoksu dla ciała i ducha z wykorzystaniem soli Epsom: floatingu, czyli sesji deprywacji sensorycznej bądź oczyszczającego peelingu całego ciała 💧