Floating

Floating to najgłębszy relaks jaki możesz sobie wyobrazić. Polega na swobodnym unoszeniu się na wodzie w przeznaczonej do tego kabinie floatingowej.

Ciepła, wypełniona leczniczą solą Epsom woda utrzymuje ciało na powierzchni, co pozwala na całkowite odprężenie wszystkich mięśni i rozluźnienie napięć. Floating to sposób na szybką, skuteczną i przyjemną regenerację ciała i umysłu, poprawę samopoczucia i odporności.

Floating przypomina kąpiel w Morzu Martwym

a dzięki ograniczeniu bodźców zewnętrznych, które zapewnia kabina czyli tzw. deprywacji sensorycznej umożliwia jeszcze głębsze doznania. Korzystając z floatingu możemy szybko osiągnąć stan zbliżony do medytacji, podczas którego synchronizuje się praca półkul mózgowych. Sprawia to, że odpoczywamy na naprawdę głębokim poziomie. 

Floating to najprostsza i najskuteczniejsza metoda wprowadzania ciała i umysłu w stan odprężenia. Nie musisz korzystać z skomplikowanych technik oddechowych czy medytacyjnych. Wystarczy, że położysz ciało na wodzie i po prostu dasz się unieść.

Na floatingu reszta “dzieje się sama”, Ty nic nie musisz. Odpuszczają napięcia, ciało i umysł odpoczywają, organizm nasyca się magnezem. Podczas takiej sesji regenerujesz się 4-5 razy szybciej niż podczas snu.

Floating w NoGravity Spa to jeszcze większy wymiar relaksu. Czekają tu na Ciebie aż 2 kabiny – większe niż standardowe!

 

 

Co to jest Floating?

Floating to inaczej unoszenie się na powierzchni wody w przeznaczonej do tego kabinie floatingowej. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa “float” i oznacza dosłownie “unosić się”. Efekt ten jest możliwy dzięki wysokiemu stężeniu leczniczej soli Epsom. Powoduje to, że osoba korzystająca z sesji floatingu po położeniu się na wodzie swobodnie się na na niej unosi. Nie działa na nią siła przyciągania ziemskiego – doświadcza więc stanu nieważkości.

Ponadto wyciszenie i wygaszenie kabiny floatingowej powoduje zminimalizowanie sygnałów sensorycznych, czyli ograniczają oddziaływanie bodźców zewnętrznych: dotykowych, ruchowych, grawitacyjnego i propriocepcyjnego.

Kabina floatingowa jest stworzona do tego, aby zapewnić warunki, w których możesz oderwać się od wszelkich bodźców i osiągnąć równowagę fizyczną i psychiczną. Kabiny są wyciszone, po zamknięciu drzwi i położeniu się na wodzie możesz wyłączyć światło, dźwięki (muzyka początkowo pomaga Ci się zrelaksować)

Jak zbudowane są kabiny floatingowe?

Kabiny floatingowe w Nogravity Spa zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić Ci jak największy komfort. Ich rozmiary są większe niż standardowo, dlatego jeżeli naprawdę chcesz doświadczyć deprywacji sensorycznej (i podczas sesji nie narażać się na bodźce dotykowe i kontakt ze ścianami kapsuły) floating w Plewiskach będzie najlepszym wyborem.

Kabina floatingowa to nowoczesne urządzenie zbudowane z dużego zbiornika od szerokości około 2 metrów i długości około 3 metrów. Dzięki takim wymiarom, użytkowanie kapsuły floatingowej jest wygodne dla osób o różnym wzroście.
Każda kabina jest wyposażona w drzwi, które umożliwiają odseparowanie się od świata zewnętrznego. W kabinie znajduje się woda z roztworem soli Epsom. Poziom wody to około 30 cm. To dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe staje się bezwładne unoszenie się ludzkiego ciała na powierzchni i całkowity odpoczynek mięśni i stawów.

Temperatura wody zazwyczaj około 35 stopni Celsjusza. W celu zapewniania bezpieczeństwa i komfortu, kapsuły floatingowe są dodatkowo wyposażone również w przycisk światła. Oznacza to, że w przypadku uczucia dyskomfortu, całkowita ciemność może zostać w dowolnej chwili rozświetlona. Twórcy i znawcy floatingu zalecają jednak, aby na czas sesji pogrążyć się w ciemności i pozwolić ciału i umysłowi na odpoczynek.

Czy floating jest dla Ciebie?

Floating jest dla każdego.

Floating jest dla każdego. Jego wszechstronne i uniwersalne działanie sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Od wsparcia na poziomie fizycznym: floating jest rewelacyjny dla sportowców rozluźnia mięśnie, przeciwdziała zakwasom, łagodzi ból. Poprzez pozytywny wpływ na wygląd skóry i włosów, dzięki bogatej w minerały soli Epsom floating jest świetny dla urody. Aż po wyciszenie umysłu, zwiększenie kreatywności, poprawę koncentracji, wydajności i efektywności floating to niesamowite wsparcie dla psychiki i mózgu!

Floating jest korzystny dla osób w każdym wieku. Floating dla osób starszych jest doskonałym wyborem ze względu na właściwości prozdrowotne i niwelowanie bólu kręgosłupa. Floating jest odpowiedni także dla dzieci młodsze mogą korzystać z sesji pod opieką dorosłych lub wraz z rodzicem, a starsze samodzielnie. Floating dla nastolatków redukuje napięcia, równoważy emocje, a dzięki zawartości siarki pomaga regulować problemy z cerą (rozwiązuje więc większość ich problemów).

Floating dla sportowców

Floating dla sportowców – jeśli uprawiasz sport i intensywnie trenujesz Twoje ciało po floatingu błyskawicznie się zregeneruje. Po sesji floatingu z Twojego ciała zostaną usunięte toksyny oraz kwas mlekowy. Głęboko się zrelaksujesz, a zastrzyk endorfin dodatkowo złagodzi ból i przyspieszy odnowę biologiczną. Co więcej, zamiast brać magnez po wysiłku, po prostu wchłoniesz go przez skórę (w tej formie jest jeszcze lepiej przyswajalny).

Zaczynasz unosić się tak, jakbyś właśnie odwiedził Morze Martwe. Organizm znajduje się w stanie podobnym do nieważkości. Twoje mięśnie rozluźniają się, a kręgosłup odpoczywa. Masz wrażenie, że zmysły są wyłączone i wreszcie odczuwasz niczym niezmącony, głęboki relaks. Twój umysł i wszystkie funkcje organizmu nie koncentrują się już na świecie zewnętrznym. Całą energię skupiają na sobie samym. Trwasz w tej niesamowitej przyjemności.

Czy wiesz, że floating w świecie sportu znany i wykorzystywany jest już od lat 70. XX w? Jednym z najsłynniejszych sportowców korzystających z floatingu był Carl Lewis – 9-krotny mistrz olimpijski i 8-krotny mistrz świata w lekkiej atletyce.

Floating dla sportowców to idealny relaks po treningu, ale też sposób na ogólne zwiększenie koncentracji, budowę pewności siebie, regenerację. Dzięki synchronizacji półkul mózgowych (stan Theta), do których dochodzi podczas floatingu sesje podnoszą koordynację oraz wyniki sportowe.

Floating jest idealnym rozwiązaniem dla biegaczy, po siłowni, crossficie i sportach walki oraz każdym innym intensywnym wysiłku fizycznym – zwiększa tempo regeneracji. Sprawdzi się tam, gdzie ważna jest sprawność, siła, koordynacja i elastyczność. Korzystając z floatingu w krótkim czasie możesz zadbać o swoją formę psychiczną i fizyczną (1 sesja floatingu przynosi natychmiastowe efekty porównywalne do 4 godzin głębokiego snu).

Masz kontuzje? Floating pomoże Ci szybciej odzyskać formę.

Floating dla urody

Wiele czynników sprawia, że floating jest korzystny dla urody. Woda w kapsule floatingowej zawiera duże ilości soli EPSOM. Obecne w niej magnez i siarka poprawiają wygląd skóry, włosów i paznokci. Pierwiastki te działają leczniczo na stany zapalne i zmiany skórne oraz przyspieszają usuwanie martwego naskórka. Dzięki floatingowi skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

Floating wspomaga oczyszczenie skóry, a także, co jest niezwykle ważne dla urody redukuje stres! Kiedy jesteśmy zestresowani i napięci starzejemy się szybciej. Proces ten sprawia także, że szybciej dochodzi do spadku jędrności skóry. Korzystając z floatingu zapobiegamy powstawaniu i pogłębianiu się zmarszczek. Przyjemne z pożytecznym.

Jesteśmy holistyczną całością – głębokie rozluźnienie mięśni ciała wpływa na odprężenie mięśni twarzy. Sprawia, to że wyglądamy młodziej!

 

Floating jest idealnym rozwiązaniem dla biegaczy, po siłowni, crossficie i sportach walki oraz każdym innym intensywnym wysiłku fizycznym – zwiększa tempo regeneracji. Sprawdzi się tam, gdzie ważna jest sprawność, siła, koordynacja i elastyczność. Korzystając z floatingu w krótkim czasie możesz zadbać o swoją formę psychiczną i fizyczną (1 sesja floatingu przynosi natychmiastowe efekty porównywalne do 4 godzin głębokiego snu).

Floating dla mózgu i kreatywności

Floating rewelacyjnie wpływa na mózg i pobudza kreatywność. Zmniejszenie bodźców sensorycznych (deprywacja sensoryczna) i głęboka relaksacja sprawiają, że podczas floatingu dochodzi do synchronizacji półkul mózgowych. Lewa półkula mózgu, która jest zwykle dominująca zostaje spowolniona, prawa natomiast staje się bardziej aktywna. Zwiększa to kreatywność i pobudza wyobraźnię.

Jak jeszcze floating wpływa na mózg i kreatywność? Poprzez oddziaływanie na fale mózgowe! Wyróżniamy 4 rodzaje fal mózgowych:

 

 • fale alfa 8-12 Hz- występują podczas stanu czuwania,
 • fale beta 13-30 Hz- występują podczas codziennych czynności,
 • fale theta 4-7 Hr- występują w stanie medytacji, transu czy hipnozy i floatingu,
 • fale delta 0,5-4 Hz- występują w czasie głębokiego snu.

 

Badania naukowe potwierdzają, że deprywacja sensoryczna może wprowadzić nasz umysł w stan theta, w którym możemy przypomnieć sobie wspomnienia i obrazy z dzieciństwa oraz uzyskać dostęp do nieświadomych treści. Zwiększa się też kreatywność, nowe pomysły i idee przychodzą do nas z lekkością.

 

Floating wpływa na kreatywność, co nie oznacza, że jest zarezerwowany dla artystów. Kreatywność to cecha umysłu, która pozwala nam w nieszablonowy sposób podchodzić do życia, rozwiązywać problemy i szukać nieprzeciętnych rozwiązań. Dzięki floatingowi staniesz się bardziej kreatywny nie tylko w pracy, ale też w codziennym życiu.

 

Szukasz inspiracji, pomysłów, dostępu do intuicji lub chcesz podnieść swoje możliwości twórcze – umów się na floating!

Floating dla osób starszych

Z floatingu z powodzeniem mogą korzystać starsze osoby, zwłaszcza jeżeli borykają się z bólami (m.in mięśni, pleców, stawów) i przewlekłym zmęczeniem. Floating pomaga poczuć ulgę zwłaszcza w przypadku obrzęków, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, barków, kolan czy stawów biodrowych.

Floating dla osób starszych może być osobną terapią lub być istotnym elementem rehabilitacji, który poprzez rozluźnienie, nasycanie ciała magnezem i redukcję stresu może przyspieszy jej efekty

Osoby starsze mogą też korzystać w floatingu, aby zadbać o swoją odporność. To naturalny i skuteczny sposób na zwiększenie sił obronnych organizmu i poprawę pracy układu immunologicznego.

Floating dla dzieci

Z sesji floatingu mogą korzystać dzieci, szczególnie nadaktywne i nadmiernie pobudzone. Floating może pomóc im się zrelaksować i wyciszyć. Młodsze dzieci powinny korzystać z floatingu pod opieką dorosłych (mogą wejść razem do kabiny). Czas sesji powinien być dostosowany do wieku dziecka.

Dlaczego jeszcze floating jest dobry dla dzieci:

 • ze względu na zawartość magnezu pomoże złagodzić dziecięce bóle (np wzrostowe),
 • nasycenie magnezem może zmniejszać apetyt na słodycze,
 • wspiera odporność i zmniejsza podatność na infekcje,
 • poprawia koncentrację, co wpływa na procesy uczenia się i rozwoju.

 

Jeżeli zastanawiasz się jak poprawić odporność dziecka, a w dodatku jak pomóc mu się rozluźnić – floating jest dobrym wyborem.

Floating na odporność

Zastanawiasz się jak szybko i skutecznie poprawić odporność osoby dorosłej lub dziecka? Często chorujesz? Skorzystaj z floatingu, aby zredukować stres, który przyczynia się do spadku naszej odporności i uzupełnić niedobory magnezu. Niedostateczna ilość magnezu zwiększa podatność na infekcje.

Magnez najlepiej wchłania się przez skórę. Podczas floatingu Twój organizm może się nim nasycić, przyswajając go tyle ile potrzebuje.

Sól epsom, którą wypełniona jest woda w kabine floatingowej jest bogatym źródłem magnezu. Pamiętaj, że w środowisku bogatym w magnez komórki układu odpornościowego (limfocyty T) odpowiadające za komórkową odpowiedź odpornościową – skutecznie i sprawnie eliminują zainfekowane lub nieprawidłowe komórki.

Stres znacznie obniża odporność, dlatego floating jako skuteczne remedium na stres jest bardzo pomocny.

Floating na stres

Floating jest świetny na odporność. Dzięki odcięciu od jakichkolwiek bodźców oddziałujących na zmysły: słuch, wzrok, dotyk oraz “stan nieważkości” (unoszenie się na wodzie) ciało i umysł wyciszają się, organizm niweluje hormon stresu – kortyzol i zaczyna wytwarzać substancje przeciwbólowe oraz tzw. hormony szczęścia.

 

Dlaczego floating jest dobry na stres?

Oto najważniejsze korzyści psychiczne z floatingu:

 

 • Równoważy nadmierne pobudzenie i przebodźcowanie spowodowane czynnikami zewnętrznymi
 • Floating wycisza i uspokaja, przywraca równowagę, zmniejsza poziom stresu
 • Floating wzmacnia odporność na skutki stresu w dniach następujących po sesji floatingu
 • Floating poprawia samopoczucie, stymuluje organizm do produkcji hormonów szczęścia endorfin
 • Sesje flaotingowe synchronizują pracę półkul mózgowych

Jak wygląda

sesja floatingowa?

Sesje floatingowe odbywa się w przygotowanych i spacjalnie zaprojektowanych kabinach o 230 cm długości,  120 cm szerokości i 194 cm wysokości. Wymiary kabin sprawiają, że możemy przyjąć swobodną i komfortową pozycję. Kabiny floatingowe w NoGravity są większe niż standardowe. Mamy kabinę zieloną i niebieską.

 • Woda w kabinie floatingowej nasycona siarczanem magnezu – dzięki czemu możemy swobodnie unosić się na jej powierzchni.
 • Woda ma około 30 cm głębokości
 • Temperatura wody wynosi ok. 35-36⁰C  

Kabina podświetlona jest delikatnym światłem. Na początku słychać relaksującą muzykę, która pozwala nam się odprężyć. Sesja może odbywać się także w całkowitej ciszy i ciemności. Światło i muzykę możemy w każdej chwili wyłączyć – wówczas nasz umysł wchodzi w stan najgłębszego odprężenia.

Floating trwa najczęściej 45, 60 lub 120 minut.

Floating jak się przygotować?

Unikaj depilacji na dzień przed wizytą – słona woda (choć lecznicza) może powodować podrażnienia. Zjedz lekki posiłek, unikaj jedzenia ciężkostrawnych posiłków przed floatingiem (około 1,5 godziny wcześniej). 

O czym pamiętać przed zabiegiem?

 • Niezbędne kosmetyki – szampon, żel pod prysznic, płyn do demakijażu, waciki, etc. znajdziesz na miejscu. 

 • Suszarka i jednorazowe zatyczki do uszu są do Twojej dyspozycji.

  W trosce o naszą planetę prosimy o korzystanie z obuwia wielokrotnego użytku

  Zabierz ze sobą klapki i ręcznik duży ręcznik kąpielowy

  Istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu:

  – szlafrok 12 zł

  – duży ręcznik kąpielowy 8 zł

  – klapki jednorazowe 5 zł

Jak często zaleca się korzystać z floatingu?

Niektórzy klienci spa korzystają z floatingu, aby zmienić swój stan umysłu. Osiągnięcie nowego poziomu świadomości często wymaga wielu podejść do relaksacji. Często zanim osiągnie się stan theta, najpierw trzeba kilkukrotnie odwiedzić kabiny floatingowe.

W 1954 roku John Lilly stworzył pierwszy zbiornik antygrawitacyjny. Tak narodził się floating. Lilly stał się sławny również dzięki badaniom nad komunikacją pomiędzy ludźmi a delfinami. Stworzony przez niego zbiornik pierwotnie nie przypominał tego, jak dziś wyglądają kabiny floatingowe. Człowiek zanurzał się w wodzie, mając na sobie przyrządy do nurkowania. Dobrze, że dzisiaj nie musimy niczego na siebie zakładać. Po prostu kładziemy się na wodzie i przeżywamy głęboki relaks.

Lilly’ego pociągała deprywacja sensoryczna czyli odizolowanie mózgu od bodźców zewnętrznych. Wychodził z założenia, że skoro nasz mózg na co dzień przetwarza tysiące bodźców, to jeśli go odizolować, skupi się na sobie i jego olbrzymi potencjał zostanie wykorzystany do samoleczenia. Nie mylił się. Deprywacja sensoryczna okazała się sprzyjać wchodzeniu w stan theta, czyli tryb, w którym funkcjonuje nasz umysł w trakcie fazy snu REM. Dla naszego ciała i umysłu ten stan świadomości jest niezwykle korzystny. Nie tylko wprawia w głęboki relaks i buduje naturalną odporność na stres, ale też sprzyja kreatywności i stymuluje komórki do odnowy, a co za tym idzie, umożliwia spojrzenie na rzeczy z innej perspektywy, ułatwia rozwiązywanie problemów i pobudza pokłady twórcze.

Jakie są przeciwwskazania do floatingu?

Przeciwskazaniem do korzystanie z floatingu jest wszczepiony rozrusznik serca.Nie zaleca się floatingu podczas menstruacji i w pierwszym trymestrze ciąży. Po zabiegach chirurgicznych, po świeżo zrobionym tatuażu/piercingu (odczekać 2 tygodnie). 

Przeciwwskazaniem są otwarte rany skóry, owrzodzenia, podrażnienia.

Z floatingu nie powinny korzystać osoby cierpiące na ciężkie choroby psychiczne.

Czy floating jest sterylny?

Po każdej sesji floatingowej odbywa się filtracja mechaniczna z użyciem specjalnych filtrów o bardzo małej przepuszczalności. Kabina jest regularnie czyszczona i dezynfekowana, dodatkowo sól Epsom stosowana w wysokim stężeniu sprawia, że woda w kabinach jest niemal sterylna.

Co to jest deprywacja sensoryczna?

Deprywacja sensoryczna polega na redukcji, ograniczeniu lub usunięciu bodźców działających na jeden lub kilka zmysłów. Podczas sesji floatingu masz okazję doświadczyć deprywacji sensorycznej. Stan ten działa to kojąco na mózg, umysł i ciało. 

Na skutek ograniczenia bodźców zewnętrznych umysł przechodzi w stan alfa, zbliżony do tego, który można osiągnąć podczas medytacji. Ograniczenie bodźców sprawia, że floating jest idealnym rozwiązaniem na stres, pobudzenie kreatywności i głębokie odprężenie.

Sól Epsom

Sól Epsom – sól gorzka jest cennym źródłem magnezu. Pod względem chemicznym jest czystą postacią uwodnionego siarczanu magnezu. Związek ten odkryto w miejscowości Epsom w Anglii, stąd pochodzi jego nazwa.

Sól Epsom przyspiesza gojenie się ran i podrażnień, zmniejsza obrzęki. Zawarty w niej magnez jest niezbędny do wszystkich procesów w naszym organizmie i dla naszej odporności. Udowodniono, że magnez i siarczany przez skórę wchłaniane są znacznie lepiej niż przez przewód pokarmowy.

Niedobory magnezu możesz uzupełnić przez skórę!

Sesja floatingowa ma działanie nie tylko relaksujące, ale też łagodzi bóle i stany zapalne, wspiera regenerację np. po intensywnym treningu (dlatego floating jest świetny między innymi dla sportowców!). Przyspiesza rekonwalescencję oraz zwiększa odporność i wytrzymałość organizmu.

Kąpiele w wodzie z solą Epsom przynoszą szereg korzyści. Eksperci rekomendują floating przynajmniej raz w tygodniu. Przy regularnym korzystaniu z sesji poczujesz się lepiej, będziesz lepiej spać i lepiej wyglądać (floating jest dobry także dla urody). 

Relacje naszych klientów

To po prostu sprawia, że czuję się lepiej. Terapię stosuję do medytacji oraz rekonwalescencji po treningach triatlonu i maratonu. Uwielbiam te seanse w solance. Myślę nawet nad otwarciem takiego centrum.
-Pan Andrzej

Wchodzę pomału do zbiornika i zamykam drzwi. Biorę głęboki wdech wilgotnego, słonego powietrza i oczyszczam umysł. Skupiam się na oddychaniu i tracę zmysły. Poza ciągłym przepływem powietrza w ciele i biciem serca nic nie czuje, tak jakby to nie było moje ciało.
-Pani Dorota

Adres

 ul. Grunwaldzka 519B/6

62-064 Plewiska k. Poznania

Zadzwoń

do nas

(+48) 696 552 552