Łukasz Kaniewski

Jest magistrem fizjoterapii, absolwentem AWF, a praca, którą wykonuje jest spełnieniem jego marzeń. Od dziecka uprawiał sport: pływanie, kolarstwo, tenis. Zastanawiał się, jak funkcjonuje ciało, co zrobić, aby osiągać jak najlepsze wyniki, a jednocześnie nie przeciążyć się, nie czuć bólu, zachować zdrowie. Bardzo ważna jest dla niego prewencja, zależy mu, aby ludzie dzięki fizjoterapii i ćwiczeniom fizycznym zachowali zdrowe ciało, które będzie im dobrze służyło do późnej starości. Zachęca do zadbania o swój kręgosłup, ponieważ wiele osób prowadzi siedzący tryb życia. Zwraca uwagę na ramiona, szyję, barki, czyli miejsca, w których gromadzi się stres. Uważa, że fizjoterapia może pomóc pacjentowi w każdym wieku i każdej sytuacji, wystarczy tylko zrobić pierwszy krok i odwiedzić fizjoterapeutę.

Co może zrobić dla Ciebie Łukasz Kaniewski?

  • Każde spotkanie zaczyna się od wywiadu dotyczącego Twojego stanu zdrowia, urazów, które miałeś/masz, leków, które przyjmujesz, rodzaju pracy, sytuacji życiowej. Ważne jest, abyś powiedział, czego oczekujesz, co Ci dokucza.
  • Fizjoterapeuta sprawdza ruchomość stawów, kręgosłupa, kończyn… Wspólnie ustalacie, co i w jakim czasie należy zrobić, aby osiągnąć cel. W swojej pracy wykorzystuje różne techniki: terapię manualną, masaż, ledoterapię, pole magnetyczne, pracę z powięzią i wiele innych.
  • Poznasz odpowiednie dla siebie ćwiczenia, które będziesz mógł wykonywać w domu.
  • Możesz pozbyć się bólu, poprawić funkcjonalność układu kostnego, w tym kręgosłupa.
  • Pomaga w chorobach zwyrodnieniowych stawów, problemach posturalnych takich jak skolioza, lordoza, uszkodzeniach ścięgien i więzadeł, w rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych, złamaniach, gdy dokucza ci rwa kulszowa.
  • Przyjdź poradzić się, jeżeli Twoje dziecko ma wady postawy.
  • Pomoże Ci, gdy cierpisz na urazy sportowe: skręcenia, zwichnięcia, nadwyrężenia, przeciążenia.

 

Co mówią pacjenci?

„Po wypadku pozostał mi lekki niedowład lewej strony ciała. Zdecydowałam się na rehabilitację. Po zabiegach moja ręka i noga są sprawne, trzymam szklankę w dłoni, chodzę na spacery. Dla mnie to cud. Codziennie wykonuję w domu ćwiczenia”.

Zofia z Kalisza

„Moja córka Małgosia jeszcze w szkole podstawowej zaczęła narzekać na ból kręgosłupa, a na dodatek cały czas się mocno garbiła. Martwiłam się, że będzie miała „okrągłe” plecy. Zapisałam ją na gimnastykę korekcyjną, ale Małgosia robiła wszystko, aby wymigać się od ćwiczeń. Terapia u pana Łukasza rozwiązała wszystkie nasze problemy. Ból minął, a kręgosłup ma zupełnie prosty”.

Łucja z Wrocławia

„Mam chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, czasami ból jest tak silny, że z trudem wstaję z łóżka. Wraz z nastaniem chłodów mój stan pogorszył się, na dodatek zaczął mi niedomagać krzyż i sztywnieć kark. Lekarz zaordynował mi środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale ile można faszerować się farmaceutykami? Zapisałem się na wizytę u pana Łukasza, po drugim zabiegu mój stan bardzo się polepszył, pilnie wykonuję ćwiczenia w domu”.

Marian z Warszawy

Adres

 ul. Grunwaldzka 519B/6

62-064 Plewiska k. Poznania

Zadzwoń

do nas

(+48) 696 552 552